Smaragds

Smaragds ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem. Tas ir minerāla berila zaļā varietāte, un tā ķīmiskais sastāvs ir berilija alumosilikāts. Skaisto, spilgti zaļo akmens krāsu veido hroma savienojumi. Visiem dabiskajiem smaragdiem ir defekti, ko sauc par ieslēgumiem, - ja akmens izskatās perfekts, tad tā var būt zīme, ka kristāls ir viltots. Šo ieslēgumu ietekmē smaragds viegli lūst. Tas ir arī jūtīgs pret izžūšanu, tāpēc pēc apstrādāšanas to parasti ieziež ar eļļu.

Arheoloģiskie atradumi liecina, ka smaragdu Senajā Ēģiptē ieguva vismaz 1500 gadus p.m.ē. Bībelē, īpaši Vecajā Derībā, smaragdus līdztekus citiem dārgakmeņiem piemin kā izraēļu cilšu simbolus. Viduslaikos ticēja, ka tam piemīt aizsargājošas spējas. Kad spāņu iekarotāji 16. gadsimtā sasniedza Centrālameriku un Dienvidameriku, viņi atklāja, ka acteku un inku impērijā ir papilnam smaragda un zelta. Indiāņiem smaragds bija svēts, un no tā bieži veidoja smalkas dārglietas vai mazus kausus. Mūsdienās labākie smaragdi nāk no Kolumbijas; vienu no lielākajiem jebkad atrastajiem smaragdiem sauc par Gačalas smaragdu, un tas sver 858 karātus (175 gramus).

Dārgakmeņu kvalitātes smaragdi ir dārgi, un pārsvarā tie tiek iestrādāti juvelierizstrādājumos. Dažkārt kristālu izplatītāji pārdod necaurspīdīgus zemākas šķiras smaragdus, kurus bieži sauc par zaļo berilu. Tos var iegādāties par pieņemamāku cenu un izmantot kristālu dziedniecībā. Smaragds ir labs dziedniecības līdzeklis, un to var izmantot, lai līdzsvarotu un attīrītu emocijas.

Smaragds pamatiezī / slīpēts:

Smaragds pamatiezī

 

  • Forma un uzbūve - Heksagonālā singonija; dažādi izmēri un dzidrums; var būt ar ieslēgumiem. Dzidrākajiem eksemplāriem ir dārgakmens kvalitāte, necaurspīdīgajiem ir zemāka vērtība. Slīpēšana un pulēšana izcilākajiem akmeņiem piešķir mirdzumu. 
  • Krāsa - Spilgti zaļa. 
  • Kur atrodas - Āfrikā, Brazīlijā, Kolumbijā, Krievijā. 
  • Izplatība - Kā dārgakmeņi ir reti un dārgi, zemākās valitātes akmeņi ir plašāk izplatīti. 
  • Cietība - 7,5-8. 
  • Fizikālā un emocionālā iedarbība - Tieši saistīts ar sirds čakru, stimulē tīras mīlestības jūtas. Palielina zināšanas un iekšēju gudrību, uzlabo attiecības, stiprina mīlestību. Uzlabo redzi un aknu darbību. 
  • Dziedinošie efekti - Novietojiet virs sirds, kakla vai trešās acs čakras, lai radītu skaidrākas un tīrākas mīlestības jūtas. 
  • Kā pielietojams -Valkājiet kā dārglietu vai nēsājiet sev līdzi gabaliņu necaurspīdīgā smaragda, lai savā dzīvē ienestu mīlestību. Tradicionālais maija laimes akmens.

Avots: "Kristāli", Dženija Hārdinga. Apgāds Zvaigzne ABC.