Safīrs

Safīrs ir korunda, kas ir otrais cietākais aiz dimanta, veids. Pēc ķīmiskā sastāva tas ir alumīnija oksīds. Zilo safīru iekrāso titāna un dzelzs savienojumi. Tā ir visbiežāk sastopamā šī akmens krāsa, lai gan safīri atrodami arī citās krāsās, ieskaitot rozā. Labākās kvalitātes safīri nāk no Šrilankas, Indijas un Mjanmas. Tāpat kā dimanti un rubīni (sarkanais korunda veids), dārgakmens kvalitātes safīri ir ļoti dārgi. Vairums zilo safīru ir termiski apstrādāti, lai noņemtu brūnos un pelēkos pigmentus, un tas uzlabo krāsas piesātinājumu. Dažiem zilajiem safīriem piemīt parādība, ko sauc par asterismu, kad minerālā ieslēgtās rutila adatas rada sešstarainas zvaigznes rakstu. Tas ir redzams, ja safīru apstrādā kabošona vai apaļā formā. Šie akmeņi ir vēl retāki un dārgāki. Taču zemākas kvalitātes safīra gabaliņi ir pieejami, un tos izmanto kristālu dziedniecībā. Bieži var iegādāties mazas sešstūra formas plāknsītes, un tās nav dārgas.

Vārds "safīrs" cēlies no ebreju valodas vārda sapir. Vecās Derības Otrajā Mozus grāmatā 28. nodaļā 18. pantā, kur Dievs augstākajam priesterim Āronam dod padomu bruņu izgatavošanā, safīrs ir viens no 12 svētajiem akmeņiem, ko viņš iesaka izmantot to izrotāšanai. Bruņām ir trīs dārgakmeņu rindas - otrajā rindā ir smaragdi, safīri un dimanti. Šie akmeņi ir izraēļu 12 cilšu simbols.

Safīrs pamatiezī / slīpēts:

  • Forma un uzbūve - Trigonālā singonija; veido prizmatiskus, rombiskus un plakanus kristālus, parasti ar sešām skaldnēm. Atrodams magmatiskajos un metamorfajos iežos.
  • Krāsa - Karaliski zila, arī rozā, caurspīdīga, dzeltena, zaļa, daudzkrāsaina.
  • Kur atrodams - Austrālijā, Afganistānā, Āfrikā, Indijā, Mjanmā, Pakistānā, Šrilankā.
  • Izplatība - Augstākā kvalitātes akmeņus var iegādāties pie kristālu tirgotājiem.
  • Cietība - 9.
  • Fizikālā un emocionālā iedarbība - Vēsturiski tas ir karaliskuma simbols, palielina pašapziņu. Savieno kakla, trešās acs un galvvidus čakras, atverot garīgu un fizisku uztveri. Palīdz skaidrai un patiesai komunikācijai ar citiem. Dziedē iekaisumus. Atvieglo galvassāpes un migrēnu.
  • Dziedinošie efekti - Novietojiet gabaliņus virs kakla, trešās acs un galvvidus čakras, lai palielinātu organisma fizikālās spējas. Zilo safīru izmantojiet dārgakmens dziedniecībā, lai mazinātu sasprindzinājumu un cilvēks relaksētos.
  • Kā pielietojams - Valkājiet, lai iegūtu pašapziņu.

Avots: "Kristāli", Dženija Hārdinga. Apgāds Zvaigzne ABC.