Saderināšanās gredzenu ceļvedis

Atrast savu dvēseles radinieku ir liels izaicinājums, bet iegādāties saderināšanās gredzenu, kuru līgava acumirklī iemīlēs, ir vieglāk nekā sākumā varētu šķist.

Saderināšanās gredzens ir mūžīgas uzticības un apņemšanās simbols. Tas simbolizē pāra nodomu precēties. Saderināšanās gredzens gandrīz vienmēr tiek pasniegts bildinājuma brīdī un tā izvēle parasti ir līgavaiņa pārziņā. Līgavainis gredzena izvēlē var lūgt topošās līgavas mātes, māsas vai tuvākās draudzenes palīdzību.

 

Saderināšanās gredzena veids

Klasiskais saderināšanās gredzensSaderināšanās gredzens - celiņšSaderināšanās gredzens ar krāsu akcentu

Klasiskais - Populārākais saderināšanās gredzena veids ir "klasiskais". Šādiem gredzeniem raksturīgs ir centrā novietots balts dārgakmenis - briljants (vai briljanta imitācija - cirkons).

Celiņš - Saderināšanās gredzens ar sānos izvietotiem papildus akmeņiem, saukts "celiņš", ir vēl viens populārs saderināšanās gredzena veids. Šādiem gredzeniem raksturīgs ir lielāks akmens gredzena centrā ar sānos izvietotiem papildus akmeņiem vai vairāki vienāda izmēra akmeņi izvietoti vienā rindā.

Krāsu akcents - Alternatīvi saderināšanās gredzeni - "krāsu akcents". Ja meklējat unikālāku un neierastāku saderināšanās gredzenu, tad smaragds, rubīns, safīrs vai pusdārgakmeņi - pērles, topāzs, ametists, citrīns, dūmu kvarcs - var piedāvāt atsvaidzinošu alternatīvu tradicionālajiem saderināšanās gredzeniem.

 

Dārgmetāla izvēle

Izvēloties saderināšanās gredzena dārgmetālu, pievērsiet uzmanību tam, kādas rotaslietas līgava valkā patreiz. Vai viņa dod priekšroku sarkanā, dzeltenā vai baltā zelta juvelierizstrādājumiem.

Tīrākajā formā 999 proves (24K) zelts ir pārāk mīksts, lai to izmantotu juvelierizstrādājumos, tāpēc izgatavojot saderināšanās gredzenus zelts tiek sakausēts ar citiem metāliem - varu, sudrabu, niķeli un cinku - lai iegūtu metāla izturību. Attiecība starp zeltu un citu metālu piemaisījumu nosaka svaru karātos un zelta tīrību.

  • 750 prove (18K) - zelta sastāvā ir 75% zelts un 25% citu metālu piemaisījums. Juvelieri uzskata, ka šāda proporcija nodrošina ideālo līdzsvaru starp metāla tīrību un izturību. Dzeltenā zelta piekritējiem 18K zelts nodrošina dziļāku, bagātāku krāsu nekā 14K dzeltenais zelts.
  • 585 prove (14K) - zelta sastāvā ir 58.3% zelts un 41.7% citu metālu piemaisījums. Cena ir zemāka nekā izstrādājumiem ar 18K zeltu un ir ļoti populāra izvēle pircēju vidū. Baltā zelta piekritējiem 14K zelts nodrošina baltāku krāsu nekā 18K baltais zelts.

Sarkanais, dzeltenais vai baltais zelts?

Visu šo dārgmetālu cenas ir līdzvērtīgas un tiem piemīt vienlīdzīga izturība un zelta sastāvs. Ja svārstāties, kuru no dārgmetāliem izvēlēties, šeit būs daži ieteikumi:

  • Sarkanais, dzeltenais zelts: Ja topošā līgava valkā juvelierizstrādājumus kādā no šiem metāliem, saderināšanās gredzens šajā metālā iederēsies viņas patreizējā stilā un ir liela iespēja, ka tas būs viņas gaumē. Sarkanā zelta saderināšanās gredzeni ir klasiska izvēle un labi piestāv tiem, kam ir siltāka ādas krāsa.
  • Baltais zelts: Ja viņa galvenokārt valkā baltā zelta vai sudraba juvelierizstrādājumus, saderināšanās gredzens baltajā zeltā būs pareizā izvēle. Baltais zelts sniedz nevainojamu, mūsdienīgu izskatu un labi sader ar citiem juvelierizstrādājumiem un apģērba krāsu toņiem. Baltais zelts ir metāls, kurš skaisti atstaro gaismu.

 

Dārgakmeņa izvēle

 

Dārgmetāla izvēle, kā jau apspriedām iepriekš, saderināšanās gredzena cenu ievērojami neietekmē, bet svarīgs faktors būs ieliktnis jeb gredzenā iestiprinātā akmeņa izvēle. Lai nodrošinātu plašāko saderināšanās gredzenu cenu izvēli, saviem pircējiem piedāvājam gredzenus ar iestrādātiem:

  • Dārgakmeņiem - briljantiem, samaragdu, safīru, rubīnu.
  • Pusdārgakmeņiem - topāzu, ametistu, citrīnu, dūmu kvarcu.
  • Cirkoniem - briljantu imitāciju.

Briljants ir populārākā saderināšanās gredzena rota, bet tas nebūt nav vienīgais variants. Pieprasītākās alternatīvas ir zilais safīrs (simbolizē uzticību), smaragds (miera, cerības un atdzimšanas simbols) un rubīns (kaisles, mīlestības un glamūra simbols).

Izcila izvēle būs arī saderināšanās gredzenā iestrādāti pusdārgakmeņi vai cirkoni (kas vizuāli atgādina briljantus), šie izstrādājumi ne tikai labi izskatīsies, bet arī ļaus ietaupīt.

Pērles ir izplatīta izvēle elegantiem, antīka stila juvelierizstrādājumiem un saderināšanās gredzeniem un tās simbolizē tīrību, uzticību un nevainību.