Pērle

Zaigojošās pērles izcelsme ir organiska, tā veidojusies pērļu austerē. Kāda svešķermeņa iekļūšana gliemenē kairina tās mantijas dobumu, un dzīvnieks izdala kalcija karbonātu, kā arī pašu sekrētu. Šo divu sastāvdaļu kombinācija veido perlamutra slāni. Ir jāpaiet vairākiem gadiem, lai gliemežvāka iekšpusē izveidotos pērle.

Ir gan saldūdens, pārsvarā Ķīnā audzētās pērles, gan sāļūdens pērles, kas audzētas Persijas līcī un Indijas okeānā Austrālijas piekrastē, kā arī Japānā, Fidži, Taiti un Indonēzijā. "Audzētas" ir atslēgvārds, jo lielākā daļa pērļu mūsdienās tiek audzētas. Tas nozīmē: lai stimulētu perlamutru veidojošā sekrēta izdalīšanos, moluskā ievieto lodīti. Audzētās pērles ir lodveidīgas, turpretī dabiskās pērles ir neregulārākas formas un ļoti retas. Vienīgais veids, kā uzzināt, vai pērles ir dabiska, ir to caurskatīt ar rentgenstariem - mākslīgajā pērlē zem perlamutra slāņa būs saredzama lodīte.

Dziedniecībā pērlēm piemīt maiga enerģija, kas simbolizē Mēnesi un tā ietekmi uz organisma iekšējiem cikliem.

Forma un uzbūve: Organiska minerāls ar amorfu uzbūvi, veidojas pērļu austeres gliemežvākā. Tās veidošanos izraisa gliemenes iekšienē nokļuvis svešķermenis vai mākslīgi ievadīta lodīte. Perlamutra slāņi rada mirdzumu varavīksnes krāsās.
Krāsa: Krēmkrāsa, dzeltena, zaļa, zili pelēka, violeta, brūna, melna.
Kur atrodams: Austrālijā, Fidži, Indonēzijā, Japānā, Persijas līcī, Taiti (sāļūdens); Ķīnā (saldūdens).
Izplatība: Dabiskās pērles atrod reti; pārsvarā izmanto rotaslietās.
Cietība: 2-2,5 (mīksta, viegli saskrāpējama, jātur ietīta mīkstā audumā).
Fizikālā un emocionālā iedarbība: Pērles enerģija palīdz uzlabot hormonu līdzsvaru un saskaņo sievietes hormonālo ciklu ar Mēnesi, palielina auglību. Harmonizē emocijas un mazina garastāvokļa maiņas. Regulē ūdens daudzumu organismā, mazina šķidruma uzkrāšanos. Nes emocionālu mieru un garīgu rāmumu.
Dziedinošie efekti: Novietojiet virs krusta kaula čakras (ietekmē reproduktīvos orgānus), kakla čakras (ietekmē vairogdziedzeri) un pieres (ietekmē epifīzi un hipofīzi, kas kontrolē hormonu darbību), lai līdzsvarotu hormonu aktivitāti.
Kā pielietojams: Valkājiet kā rotaslietu, lai tā nestu mieru un rāmumu.