Dūmu kvarcs

Dūmu kvarcs (rauhtopāzs) pieder pie plašās kvarca (silīcija dioksīda) kristālu grupas, kurai raksturīga brūna nokrāsa. Daži eksemplāri var būt gaiši un caurspīdīgi, bet citi - tumši un necaurredzami. Tie, iespējams, ir apstrādāti karstumā, tāpēc pārbaudiet to jau pie pārdevēja. Dūmu kvarcs ir caurspīdīgs kvarcs, kas brūno nokrāsu ieguvis dabiskās radiācijas ietekmē, piemēram, tam veidojoties starp granīta slāņiem. Tā kā tas jau reiz ir apstarots, tad akmens it kā "atpazīst" citus elektromagnētiskā starojuma veidus un neitralizē tos.

Daži dūmu kvarca paraugi satur minerāla rutila (titāna rūda) zelta krāsas dzīslojumu, un to sauc par rutilēto dūmu kvarcu. Titāna dzīslojums darbojas kā vadītājs, kas paātrina kristāla neitralizējošo efektu. Dūmu kvarcs ar rutila dzīslojumu ir spēcīgs telpas attīrītājs.

Dūmu kvarcs pamatiezī / slīpēts

Dziedniecības nolūkam kvarca punktus var novietot uz saspringuma zonām vai virs tām. Mazus pulētus akmentiņus var turēt abās rokās, lai atbrīvotos no negatīvās enerģijas. Dūmu kvarca enerģija ir gan nomierinoša, gan pasargājoša. Tā iedrošina jūs atpūsties un relaksēties zemes spēkā. To ir ieteicams valkāt, ja jūs strādājat telpā ar datoriem vai pavadāt daudz laika pilsētā ar augstu gaisa vai elektromagnētiskā piesārņojuma līmeni.

  • Forma un uzbūve - trigonālā singonija; iegarenu, labi izšķiramu kristālu sakopojumi, daži paraugi ir ļoti lieli.
  • Krāsa - no gaiši brūnas līdz tumši brūnai vai pat melnai.
  • Kur atrodams - Brazīlijā, Šveicē, ASV.
  • Izplatība - plaši izplatīts, gan lieli, gan mazi pulēti akmeņi.
  • Cietība - 7.
  • Fizikālā un emocionālā iedarbība - palīdz koncentrēt cilvēka enerģiju; ienes mieru. Palīdz dziedēt sāpes muguras lejasdaļā, gurnos un kājās. Neitralizē negatīvo enerģiju cilvēka aurā; neitralizē radiāciju, elektromagnētisko lauku ap televizoru vai datoru. Pasargā māju no negatīvās enerģijas.
  • Dziedinošie efekti - tas rada drošu enerģijas lauku, lai atbrīvotos no negatīvajām emocijām. Aizsardzībai novietojiet lielu akmeni starp pēdām vai mazākus akmentiņus abās ķermeņa pusēs.
  • Kā pielietojams - novietojiet lielu akmeni pie elektriskajām ierīcēm; nēsājiet mazākus akmentiņus līdzi vai valkājiet kā piekariņu. Turiet mazu akmentiņu katrā rokā, lai kliedētu negatīvās emocijas.